SKVC dalyvavo kasmetiniame Baltijos šalių ENIC/NARIC centrų susitikime

2019-02-27

Vasario 21-22 dienomis Rygoje vyko kasmetinis Baltijos šalių ENIC/NARIC centrų atstovų susitikimas, kurio metu buvo pristatyti 2018 m. šalyse įvykę pokyčiai ir aktualijos vidurinio ir aukštojo mokslo srityse.

Susitikimo metu Lietuvos, Latvijos ir Estijos ENIC/NARIC centrų atstovai pasikeitė aktualia informacija apie naujienas švietimo sistemose, 2018 m. įgyvendintas veiklas, partnerystę tarptautiniuose projektuose bei pasiektus rezultatus užsienio kvalifikacijų akademinio pripažinimo srityje, pasidalinta medžiaga apie užsienio šalių švietimo sistemas ir jų kvalifikacijų pripažinimo praktiką.

Aptartos tokios naujovės, kaip trumpojo ciklo aukštojo mokslo studijų įvedimas Lietuvoje ir numatoma organizuoti profesinė meno doktorantūra Latvijoje.

Pirmą kartą į susitikimo dienotvarkę buvo įtrauktas klausimas apie Baltijos šalių profesinio mokymo sektorius bei profesinių kvalifikacijų vertinimo praktiką.

Susitikimo metu buvo suorganizuotas vizitas į Latvijos universiteto gamtos mokslų fakultetą. Dalyviams universiteto atstovė, dirbanti su užsieniečių priėmimu, pristatė pagrindinius kylančius iššūkius, susijusius su studentų iš užsienio pritraukimu bei aukštos kokybės studijų organizavimu, siekiant kurti Latvijos aukštojo mokslo kokybiškų studijų vykdytojų reputaciją.

Kitąmet Baltijos šalių ENIC/NARIC susitikimas vyks Lietuvoje.

Atgal