Vyko darbdavių mokymai „Užsienio kvalifikacijų pripažinimas ir mobilumas darbo rinkai”

2015-03-23

Dažnai darbdaviui sunku nustatyti, ar norinčio įsidarbinti asmens užsienyje įgytas išsilavinimas atitinka iškeltus reikalavimus, pvz., ar pateiktieji išsilavinimo dokumentai rodo įgijus atitinkamo lygmens aukštąjį išsilavinimą? Taip pat kyla klausimai, ką reikia žinoti nustatant reikalavimus būsimų darbuotojų išsilavinimui, kur kreiptis pagalbos.

Mokymo tikslas – suteikti pagrindinių žinių apie užsienio kvalifikacijų akademinį ir profesinį pripažinimą, užsienio kvalifikacijas ir jų pripažinimui skirtus įrankius, skatinti ir mokyti šiais įrankiais naudotis.

Į mokymą buvo kviečiami darbdavių ir valstybinių institucijų, tiesiogiai susiduriančių su užsienyje išsilavinimą įgijusių asmenų įdarbinimu, atstovai (atsakingi už personalo atranką ar kt.), taip pat darbdavius vienijančių įvairių asociacijų ar konfederacijų atstovai, verslą skatinančios Lietuvos organizacijos bei personalo atrankos įstaigos.

Mokyme buvo pristatytos temos, susijusios su šiais klausimais:

  • Užsienio kvalifikacijų akademinis ir profesinis pripažinimas;
  • Kvalifikacijų sąrangos ir jų naudojimas;
  • Europass ir jo panaudojimas;
  • Praktiniai klausimai.

Pranešėjai – Studijų kokybės vertinimo centro, Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro, Švietimo mainų paramos fondo atstovai.

Mokymas organizuojamas įgyvendinant tarptautinį Erasmus+ programos remiamą projektą „EU-MTR: Judumo įrankių naudojimo pripažinime skatinimas“ (angl. EU-MTR: Enhancing the use of mobility tools for recognition).

Akimirkos iš renginio:

Atgal