Nuotolinės studijos studentų akimis – ar Lietuvos aukštasis mokslas įveikė pandemijos mestą iššūkį?

2020-06-26

Kaip Lietuvos universitetų ir kolegijų studentai vertina COVID-19 pandemijos metu nuotoliniu būdu vykusias studijas? Siekdamas sužinoti studentų požiūrį į nuotolines studijas Lietuvos aukštosiose mokyklose, Studijų kokybės vertinimo centras (SKVC) birželio 25 d. paskelbė nacionalinę studentų apklausą, kuri truks iki šių metų liepos pabaigos. Apklausoje kviečiami dalyvauti visų Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai ir šių metų absolventai. 

Ši apklausa pirmą kartą vykdoma naudojantis naujai sukurta mobiliąja programėle „Nacionalinė studentų apklausa“ (NSA), kurią galima atsisiųsti į savo mobilųjį telefoną ir patogiai užpildyti. Tam prireiks vos kelių minučių. Programėlę galima parsisiųsti iš Google Play (Android) arba iTunes Store (iPhone), paieškoje suvedus jos pavadinimą – Nacionalinė studentų apklausa

Lietuvos studentams, kaip ir didžiajai daliai viso pasaulio studentų, šį pavasarį teko studijuoti, laikyti egzaminus bei gintis baigiamuosius darbus tik nuotoliniu būdu. Tai neišvengiamai sukėlė didesnių ar mažesnių iššūkių, bet kartu atvėrė ir naujų mokymosi galimybių, kurias anksčiau nustelbdavo įprasti mokymosi metodai. 

Apklausos tikslas – atsižvelgus į studentų patirtį ne tik įvertinti pandemijos metu susiklosčiusią nuotolinio mokymosi situaciją Lietuvos aukštosiose mokyklose, tačiau ir išanalizavus nuotolinio mokymosi keliamus iššūkius bei atveriamas naujas galimybes ieškoti nuotolinių studijų tobulino krypčių. 

Įžvelgiant COVID-19 atsinaujinimo grėsmę rudenį ir vis labiau aiškėjant, jog socialinė distancija iki vakcinos sukūrimo taps nauja gyvenimo norma, tokie pasaulinio lygio universitetai kaip Kembridžo universitetas jau skelbia, jog studijas 2020–2021 mokslo metais ketina vykdyti nuotoliniu būdu. Šiuo pavyzdžiu gali pasekti ir kitų šalių aukštosios mokyklos. Tokia ateitis taip pat gali laukti ir Lietuvos studentų bei aukštųjų mokyklų. Todėl SKVC siekia išanalizuoti tiek aukštųjų mokyklų, tiek studentų gerąją patirtį bei iššūkius vykdant nuotolines studijas ir ieškoti jų tobulinimo galimybių. 

Šių metų balandžio mėnesį SKVC jau atliko aukštųjų mokyklų apklausą, siekdamas išsiaiškinti, kaip Lietuvos universitetams ir kolegijoms pavyko perkelti studijų procesą bei kitas veiklas į elektroninę erdvę. Iš 35 Lietuvos aukštųjų mokyklų apklausoje dalyvavo 23 (10 universitetų ir 13 kolegijų). 

Dabar SKVC kviečia visų Lietuvos aukštųjų mokyklų studentus, taip pat šiais metais studijas baigusius absolventus pasakyti savo nuomonę apie pandemijos sąlygomis vykdytas nuotolines studijas. Bandymas pažvelgti į nuotolines studijas studentų akimis – vienas svarbiausių šios patirties įvertinimo aspektų.

Kviečiame Lietuvos studentus ir studentes atsisiųsti Nacionalinės studentų apklausos programėlę ir dalyvauti paskelbtoje apklausoje. Jūsų nuomonė įvertinant nuotolines studijas ir jų perspektyvas labai svarbi – taip jūs galite realiai prisidėti prie kokybiškesnių studijų kūrimo ateityje. 

Studentų nuomonė – jų supergalia! 

Plačiau apie Nacionalinės studentų apklausos programėlę galite sužinoti čia.   

Atgal