Aukštosios mokyklos teikia programų tobulinimo planus iki kovo 25 d.

2018-03-22

Įsigaliojus naujajai vertinimo ir laikino akreditavimo tvarkai 2018 m. kovo 1 d. aukštosios mokyklos, kurių kryptys buvo akredituotos ribojamai, bet tenkinančios Švietimo ir mokslo ministro 2018 m. vasario 26 d. įsakymo Nr. V-191 2.2. punktą, iki kovo 25 d. turi pateikti tose kryptyse esančių programų tobulinimo planus, kurie užtikrintų tolimesnį kryptyje esančių programų kokybės gerinimą. Jeigu šiems planams bus pritarta Švietimo ir mokslo ministro, studijų krypties akreditavimo statusas gali būti pakeistas į akreditavimą su papildomomis sąlygomis.

Studijų krypčių vertinimo ir laikinojo akreditavimo tvarkos 2.2. punktas nustato, jog tos aukštosios mokyklos, kurios vykdo studijas tokiose kryptyse, kurios yra būtinos valstybei būtinų specialistų rengimui užtikrinti, įgyvendina Lietuvos Respublikos Seimo arba Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimus dėl aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimo arba vykdo jungtines studijų programas su užsienio aukštosiomis mokyklomis, turi pateikti tobulinimo planus. Jeigu po akreditavimo įsakymo pagal rezultatus yra akredituojamos ribojamai tos studijų kryptys, kurios yra vienintelės Lietuvoje, Studijų kokybės vertinimo centras (SKVC) gali akredituoti ne daugiau kaip dviejų aukštųjų mokyklų kryptis, kurių rodikliai buvo geriausi.

 Aukštosios mokyklos, priklausomai nuo to, kurie rodikliai laikinojo vertinimo ir akreditavimo metu buvo žemesni nei nustatyta tvarkoje, turi nurodyti konkrečias priemones, kurių imsis  artimiausiu metu (arba jau ėmėsi), kad rodikliai būtų gerinami ir pasiektų nustatytą minimalią ribą.

  • Jeigu netenkinamas mokslo (meno) veiklos lygio rodiklis, turi būti pateikiami konkretūs veiksmai, kaip bus užtikrintas mokslinės veiklos vykdymas artimiausiu metu: pritraukti aktyvūs mokslininkai (aukštoji mokykla turi pateikti susitarimus), pradėti vykdyti moksliniai tyrimai, mokslo projektai, pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su kitomis mokslo įstaigomis dėl konkrečių mokslinių tyrimų vykdymo, nurodant kokie rezultatai ir kada suplanuoti pasiekti ir kita.
  • Jeigu netenkinami su studijų programų akreditavimu susiję rodikliai, aukštoji mokykla gali pateikti informaciją, kaip bus keičiamos, stiprinamos tos krypties studijų programos, nurodant paskutinio vykusio išorinio vertinimo metu ekspertų pastabas ir pateikiant aukštosios mokyklos jau atliktus arba numatytus veiksmus trūkumams šalinti su pagrindimu, kaip tai padės užtikrinti pakankamą studijų kokybę.

Šie planai bus vertinami SKVC sudarytos Studijų vertinimo komisijos (SVK), o vertinimo išvada bus teikiama Švietimo ir mokslo ministrei. Tik jai pritarus, studijų kryptis galės būti akredituojama su papildomomis sąlygomis. Prasidėjus reguliariam studijų krypčių vertinimui, papildomai bus atsižvelgiama į tai, kaip aukštosios mokyklos įgyvendino minėtus tobulinimo planus.

Atgal