Iniciatyvos „Studente, tapk ministru!“ dalyvė susitiko su SKVC vadovais

2018-11-15

Šiandien Studijų kokybės vertinimo centre (SKVC) lankėsi švietimo ir mokslo ministro pareigas lapkričio 15 d. einanti Aurelija Valantonytė – Lietuvos studentų sąjungos (LSS) iniciatyvos „Studente, tapk ministru!“ dalyvė.

Susitikusi su SKVC direktoriumi Almantu Šerpatausku ir Kvalifikacijų vertinimo skyriaus vedėja Giedra Katilauskiene, naujoji „ministrė“ aptarė aukštojo mokslo prieinamumo problematiką. Susitikime taip pat dalyvavo Andrius Zalitis, švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės padėjėjas.

LSS šiais metais pakvietė studentus vienai dienai tapti pasirinktos ministerijos vadovu. Aurelija pasirinko Švietimo ir mokslo ministeriją, nes ją domina akademinis judėjimas. Aurelija kaip studentų atstovė taip pat yra dalyvavusi SKVC organizuotuose studijų programų vertinimuose, tad šios institucijos veikla jai nėra svetima. SKVC vadovams ji uždavė įdomių klausimų bei pasidalino savo įžvalgomis dėl aukštojo mokslo.

Diskutuojant apie aukštojo mokslo prieinamumą kalbėta apie konkursinio balo formavimą stojant į aukštąsias mokyklas ir alternatyvius kelius į aukštąjį mokslą. Taip pat aptarti neformaliuoju būdu įgytų žinių ir gebėjimų įskaitymo bei Lietuvos kvalifikacijų sąrangos 5-to lygmens kvalifikacijų vietos aukštajame moksle klausimai.

LSS iniciatyva „Studente, tapk ministru!“ skirta Tarptautinei studentų dienai, kuri minima lapkričio 17-ąją. Šiandien studentai visai darbo dienai pakeitė visų ministerijų vadovus, o rytoj vyks studentiškosios Vyriausybės posėdis su Ministru Pirmininku, kurio metu bus aptarti studentų siūlymai ir idėjos probleminių sričių sprendimams. 

 

 

Atgal