Tęsiamas užsienio kvalifikacijų pripažinimo aptarimas su universitetų atstovais

2019-06-25

Studijų kokybės vertinimo centras (SKVC) tęsia užsienio kvalifikacijų akademinio pripažinimo aptarimų ciklą su aukštųjų mokyklų darbuotojais. Šiandien centro direktoriaus pavaduotoja Aurelija Valeikienė ir Kvalifikacijų vertinimo skyriaus vedėja Giedra Katilauskienė lankėsi Kaune, kur susitiko su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ir Kauno technologijos universiteto (KTU) akademinį pripažinimą tiesiogiai atliekančiais specialistais. 

Teisę savarankiškai vykdyti akademinį pripažinimą LSMU gavo 2016 m., KTU – 2017 m. Praeitais metais šie universitetai iš visų Lietuvos aukštųjų mokyklų savarankiškai priėmė daugiausiai užsienio kvalifikacijų pripažinimo sprendimų: KTU – 321, LSMU – 276. KTU darbuotojams teko nagrinėti ir didžiausią kvalifikacijų įvairovę – net iš 51 skirtingos užsienio šalies, o LSMU – iš 37 užsienio šalių. 

Vertindami užsienio kvalifikacijas aukštųjų mokyklų specialistai vadovaujasi SKVC parengtomis bendrosiomis gairėmis ir individualiomis rekomendacijomis. Pernai daugiau nei dviem trečdaliais atvejų atsakymus dėl užsienio kvalifikacijų turėtojų kvalifikacijų lygmens aukštosios mokyklos galėjo rasti SKVC parengtose bendrosiose rekomendacijose. Šiuo metu SKVC interneto svetainėje skelbiamos bendrosios rekomendacijos dėl 28 užsienio šalių kvalifikacijų, taip pat yra parengti sąrašai dėl kvalifikacijų akademiniam pripažinimui reikalaujamų dokumentų iš 36 šalių.  

 

Atgal