Aukštųjų mokyklų darbuotojams – mokymai apie užsienio kvalifikacijų vertinimą

2019-10-10

Šiandien Studijų kokybės vertinimo centre (SKVC) vyko mokymai aukštųjų mokyklų darbuotojams, tiesiogiai dirbantiems su užsienio studentų atranka ir priėmimu. Į juos susirinko septyniolikos Lietuvos universitetų ir kolegijų atstovai. 

SKVC Kvalifikacijų vertinimo skyriaus specialistai susirinkusiems skaitė pranešimus apie  akademinį pripažinimą aukštojoje mokykloje, užsienio institucijų ir programų statusą kvalifikacijų vertinime, kvalifikacijų vertinimo kriterijus ir esminius skirtumus. Taip pat pristatė išsilavinimą pagrindžiančius dokumentus ir jų tipus, plačiau paaiškino apie išsilavinimo dokumentų autentiškumą ir jo užtikrinimo elementus.  

Mokymų dalyviai susipažino su pagrindiniais kvalifikacijų vertintojų įrankiais, šaltiniais bei gerosios praktikos pagrindais, įgijo žinių apie pagrindinius išduodamus kvalifikacijų dokumentus ir jų pateikimo reikalavimus, mokėsi nustatyti jų autentiškumą bei tinkamumą pripažinimui. Jie turėjo progą iš karto pritaikyti įgytas žinias – atliko praktines užduotis vertindami užsienio šalyse išduotus dokumentus bei nagrinėdami įvairias kvalifikacijas. 

Mokymų metu gautą informaciją universitetų ir kolegijų darbuotojai galės pritaikyti savarankiškai priimdami sprendimus dėl kvalifikacijų pripažinimo bei dalyvaudami reglamentuojant ir diegiant akademinio pripažinimo procedūras savo aukštojoje mokykloje. 

Šie mokymai organizuoti įgyvendinant SKVC vykdomą Europos Sąjungos struktūrinių fondų bendrai finansuojamą projektą „Akademinio pripažinimo sistemos stiprinimas (KAPRIS-2)“.  

  

Daugiau nuotraukų – mūsų Facebook paskyroje.  

 

 

Atgal