Akredituotas Kauno technologijos universitetas

2023-10-31

2023 m. spalio 26 d. pasirašytas Studijų kokybės vertinimo centro (toliau – Centro) direktoriaus įsakymas Nr. SV6-61 dėl Kauno technologijos universiteto akreditavimo, kuriuo Kauno technologijos universitetas akredituotas 7 metų terminui.

Aukštosios mokyklos vertinimas atliktas vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu patvirtintu Aukštųjų mokyklų ir užsienio valstybių aukštųjų mokyklų filialų išorinio vertinimo ir akreditavimo tvarkos aprašu bei Centro direktoriaus patvirtinta Aukštosios mokyklos veiklos vertinimo metodika.

Kauno technologijos universiteto (toliau – KTU, Universitetas) veiklos išorinis vertinimas vyko nuo 2023 metų kovo mėn., kai aukštoji mokykla Centrui pateikė savianalizės suvestinę. Tarptautinės ekspertų grupės vizitas į aukštąją mokyklą organizuotas 2023 m. gegužės 16–18 dienomis. 
Ekspertai aukštosios mokyklos veiklą įvertino teigiamai. Valdymo ir Kokybės užtikrinimo sritys buvo įvertintos gerai (3 balai), Studijų ir mokslo (meno) veiklos bei Poveikio regiono ir visos šalies raidai – labai gerai (4 balai). 


Valdymo srityje ekspertų grupė pripažino, kad KTU turi nusistovėjusią valdymo, vadovavimo ir sprendimų priėmimo struktūrą, kuri skatina strateginę Universiteto plėtrą, o valdymo kultūra grindžiama kolegialumu ir viso Universiteto įsitraukimu priimant akademinius sprendimus. Universitetas turi didelę fizinę mokslinių tyrimų ir mokymo infrastruktūrą centriniuose rūmuose ir Kauno mieste. Universitetas turi veiksmingas akademinių ir neakademinių darbuotojų tobulėjimo skatinimo struktūras, kurios teigiamai prisidėjo prie studentų patirties kokybės, prie tarptautinio dėstymo, mokslinių tyrimų ir optimizuojant inovacijų diegimo potencialą. KTU įdiegtos finansų valdymo struktūros yra veiksmingos ir atitinka nacionalinę politiką. Didžiausią lankstumą Universitetas demonstruoja mokslinių tyrimų infrastruktūros paskirstymo srityje: KTU taikomas metodas naudingas fakultetams, kurie sėkmingai konkuruoja dėl finansavimo, o lėšų skirstymo procesas suteikia galimybę strategiškai planuoti. Visgi KTU valdymo srityje siūloma peržiūrėti valdymo ir administravimo struktūras, kad iššūkiams spręsti ir visoms galimybės išnaudoti būtų tinkamai pasitelkiamos visos suinteresuotosios grupės. Universitetui taip pat siūloma parengti darbuotojų iš užsienio pritraukimo planą.

Vertindami Kokybės užtikrinimo sritį, ekspertai teigia, kad KTU yra įdiegta brandi studijų kokybės užtikrinimo tvarka, o sprendimus dėl studijų kokybės gerinimo priima atitinkami komitetai, kuriuose atstovaujama visoms suinteresuotosioms šalims. Akademiniams ir neakademiniams darbuotojams teikiama labai veiksminga parama. Universitetas aktyviai padeda užsienio studentams ir studentams, turintiems prieinamumo poreikių. KTU nustato įvairių procesų kokybės gerinimo tikslus, tačiau kartais pasigendama konkrečių veiksmų šiems tikslams pasiekti. Šioje srityje Universitetui siūloma gerinti grįžtamojo ryšio rinkimą ir jo rezultatų panaudojimą bei tobulinti kokybės užtikrinimo procesus, susijusius su moksliniais tyrimais.

Studijų ir mokslo (meno) srityje ekspertai palankiai vertina mokslinių tyrimų sričių derinimą su studijomis, universiteto orientaciją į kokybę dėstymo ir mokslinių tyrimų srityje, tarpdiscipliniškumo ir inovacijų stiprinimą. Ekspertai vertina KTU pastangas pritraukti geriausius studentus, sėkmingą studentų nubyrėjimo valdymą, ir studentų lojalumą bei tai, kaip jie vertinami organizacijoje. Ekspertų nuomone, KTU pirmauja šalyje pagal mokslinių tyrimų ir antrosios pakopos studijų kokybę, kurią padeda užtikrinti tvirta strateginė partnerystė su lyderiaujančiais akademiniais ir pramonės partneriais visoje Europoje. Universiteto mokslinių tyrimų prioritetai ir lyderystė atitinka regioninius pramonės prioritetus. Kaip gerąją praktiką ekspertai išskiria bendradarbiavimą mokslinių tyrimų srityje su kitais Kauno universitetais.


Poveikio regionui ir šalies raidai srityje ekspertai vertina Universiteto partnerystę su verslo, socialinėmis, mokslo ir kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis darant tiesioginį poveikį ir kuriant vertę Kaunui ir Lietuvos regionui, išskiriant ypač glaudžius santykius su savivaldybe, indėlį į regiono socialinę ir kultūrinę plėtrą. Pagirtinas bendradarbiavimas su mokyklomis siekiant skatinti mokslą, inovacijas ir technologijas. Ekspertai pripažįsta, kad Universiteto absolventai yra labai vertinami vietos pramonės sektoriuje ir vaidina svarbų vaidmenį didėjant regiono ekonomikos plėtrai. Vykdant tęstinį mokymą, Universitetas rengia specialiai pritaikytus kursus vietos pramonės sektoriams, daugelis bakalauro studijų modulių sektoriui siūlomi kaip atskiri moduliai. KTU pradėjo mokymosi visą gyvenimą programos kūrimo procesą, sutelkdamas dėmesį į visapusiškų programų, skirtų regioninei pramonei remti, kūrimą.

Ekspertai rekomenduoja Universitetui persvarstyti valdymo ir valdysenos struktūras, siekiant užtikrinti, kad Universitetas būtų pasiruošęs pasitelkti visų savo suinteresuotųjų šalių žinias ir patirtį, parengti išsamų užsienio darbuotojų įdarbinimo planą; peržiūrėti savo per didelį kliovimąsi apklausomis ir apsvarstyti naujoviškesnius grįžtamojo ryšio paieškos metodus, taip pat užtikrinti, kad grįžtamojo ryšio ciklas būtų uždaras. Rekomenduojama peržiūrėti mokslinių tyrimų kokybės užtikrinimo tvarką, kad būtų užtikrintas skaidrus ir dokumentais pagrįstas sprendimų priėmimo procesas, stipendijos skyrimo sistemą ir paramos sistemos taikymą užsienio studentams. Ekspertai skatina tęsti novatorišką darbą siekiant suteikti studentams tarpdisciplininės patirties. KTU siūloma išnaudoti visas universitetų aljanso ECIU teikiamas galimybes ir įtraukti dalyvavimą šiame aljanse į strategija ir veiksmų planus bei įgyvendinti labiau struktūruotą požiūrį į mokymosi visą gyvenimą plėtrą siekiant patenkinti regioninio ir nacionalinio lygmens darbdavių poreikius, platesniu mastu rengiant darbuotojus ateities darbo vietoms.


Su Kauno technologijos universiteto vertinimo išvadomis galite susipažinti čia.

Atgal