SKVC padedama Latvijos aukštojo mokslo kokybės agentūra tapo pilnateise ENQA ir EQAR nare

2019-01-02

Latvijos aukštojo mokslo kokybės agentūra (AIKA) 2018 metų gruodį buvo įtraukta į patikimų Europos aukštojo mokslo kokybės vertinimo agentūrų registrą EQAR (angl. European Quality Assurance Register for Higher Education). Praeitų metų birželį AIKA po sėkmingo tarptautinio vertinimo tapo pilnateise Europos aukštojo mokslo kokybės agentūrų tinklo ENQA (angl. European Association for Quality Assurance in Higher Education) nare. 

Tai svarbus Latvijos aukštojo mokslo kokybės agentūros įvertinimas. Ši narystė reiškia, kad aukštojo mokslo sistemai Latvijoje keliami reikalavimai atitinka europinius standartus dėl veiklos skaidrumo ir aiškumo bei procedūrų tinkamumo. AIKA pripažinta patikimu bendradarbiavimo partneriu aukštojo mokslo srityje, Latvijos ir užsienio šalių aukštojo mokslo institucijos bei studentai gali pasitikėti AIKA vykdomu aukštojo mokslo kokybės vertinimu. 

Studijų kokybės vertinimo centras (SKVC) prisidėjo prie AIKA pasiruošimo registracijai EQAR ir narystei ENQA. Nuo 2016 m. SKVC kartu su partneriais – Latvijos Akademinės informacijos centru (AIC), Latvijos aukštojo mokslo taryba bei 12 aukštųjų mokyklų – dalyvauja Europos socialinio fondo finansuojamame projekte. Jo tikslas – padėti Latvijos išorinio kokybės užtikrinimo agentūrai sustiprėti, kad išpildytų EQAR registruotai agentūrai keliamus reikalavimus. SKVC specialistai konsultavo kolegas dėl agentūros strategijos, vidaus tvarkų bei metodikų parengimo, taip pat vedė mokymus agentūros darbuotojams ir aukštųjų mokyklų atstovams. 

Latvijos aukštojo mokslo kokybės agentūra (AIKA) yra Latvijos akademinės informacijos centro (AIC), taip pat atsakingo už nacionalinę kvalifikacijų sandarą ir užsienyje įgytų kvalifikacijų pripažinimą, padalinys. Plačiau apie AIKA galima sužinoti čia

 

 

Atgal