Artimiausi renginiai

Buvęs Kitas
Gegužė 2024
Pr An Tr Ke Pe Še Se
29 30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01 02

Kuo pasirūpinti išvykstant

  • Lietuvoje įgytus išsilavinimo dokumentus, išvežamus į užsienį, rekomenduojama legalizuoti arba patvirtinti pažyma ,,Apostille“. Išsamesnės informacijos galima teirautis Užsienio reikalų ministerijoje tel. (8 5) 236 2613 .
  • Iš anksto susirinkti informaciją apie pasirenkamas studijas, darbą, taip pat Lietuvoje įgyto išsilavinimo pripažinimą užsienyje.
  • Išsamesnės pradinės informacijos apie Lietuvoje įgyto išsilavinimo pripažinimą užsienyje galima teirautis pasirinktos šalies nacionalinio informacijos centro (ENIC/NARIC). Tokio centro kontaktiniai duomenys randami http://www.enic-naric.net/
  • Esant reikalui, SKVC teikia informaciją užsienio institucijoms apie Lietuvoje įgytą aukštąjį išsilavinimą institucijoms, todėl, kilus klausimams, galite rekomenduoti kreiptis į enicnaric@skvc.lt .

Jeigu užsienio institucijos Jūsų prašo papildomos informacijos apie turimą aukštojo mokslo diplomą, pateikite:

  1. užpildytą paraišką (paraiškos pildymos ir patiekiamos Elektroninėje pripažinimo erdvėje (EPE), pasiekimoje šiuo adresu: https://epe.skvc.lt.)
  2. diplomą ir jo priedą;
  3. asmens tapatybę liudijantį dokumentą (pasą);
  4. pavardės ar vardo keitimą liudijantį dokumentą (keitėsi, pvz., santuokos);
  5. kitus dokumentus, kurių gali būti paprašyta informacijos išsamumui ir teisingumui užtikrinti.

Kaip galima pateikti dokumentus dėl informacinio rašto išdavimo?

Kreiptis dėl informacinio rašto ir kitų su kvalifikacijos pripažinimu susijusių paslaugų galite naudojantis Elektronine pripažinimo erdve (EPE). EPE yra skaitmeninė Centro valdoma sistema skirta asmenims, aukštosioms mokykloms ir darbdaviams siekiantiems gauti įvairias paslaugas susijusias su užsienyje įgytų kvalifikacijų pripažinimu. Sistema yra pasiekiama šiuo adresu: https://epe.skvc.lt.

Užsiregistravę EPE svetainėje galėsite pateikti visus dokumentus reikalingus gauti informacinį raštą apie Lietuvoje įgytą kvalifikaciją, stebėti prašymo nagrinėjimo eigą ir gauti sprendimus.

Atkreipiame dėmesį, jog visi EPE pateikiamo skenuotės turėtų būti pateikiamos tik nuo originalių (ne notaro patvirtintų kopijų) dokumentų; skenuotės turi būti spalvotos, geros kokybės, aiškiai įskaitomos. Skenuotės, neatitinkančios šių reikalavimų, gali nebūti priimamos.

Informacinis raštas parengiamas ne ilgiau kaip per 20 kalendorinių dienų.

Pastaba:
Dėl informacijos apie Lietuvoje įgytą aukštąjį išsilavinimą nerekomenduojame kreiptis išvykstantiems į užsienį ir turintiems diplomo priedėlį, išduotą Lietuvos Respublikos aukštojoje mokykloje.